Kornea Nakli (Keratoplasti)

Kornea nakli olarak da bilinen keratoplasti, hasarlı veya hastalıklı bir korneanın bir donörden alınan sağlıklı bir kornea ile değiştirilmesini içeren cerrahi bir prosedürdür. Kornea, gözün ön kısmını kaplayan ve ışığın göze odaklanmasında çok önemli bir rol oynayan saydam, kubbe şeklindeki yüzeydir.

Keratoplasti, korneal skarlaşma, incelme, bulanıklaşma ve şişmenin yanı sıra bazı korneal distrofi ve dejenerasyon formları da dahil olmak üzere çeşitli durumları tedavi etmek için kullanılabilir. Prosedür ayrıca astigmatizm gibi belirli kırılma hatalarını düzeltmek için de kullanılabilir.

Randevu Oluştur
person_outline
Fill out this field
call
Fill out this field
mail_outline
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Select an option

Korneanın tüm kalınlığının değiştirildiği penetran keratoplasti ve korneanın yalnızca etkilenen katmanlarının değiştirildiği lameller keratoplasti dahil olmak üzere çeşitli keratoplasti türleri vardır. Prosedür tipik olarak lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve tamamlanması birkaç saat sürebilir.

İşlemin ardından, keratoplastinin türüne ve bireyin iyileşme sürecine bağlı olarak, hastaların iyileşmesi için birkaç hafta ila birkaç ay geçmesi gerekecektir. İyileşme sürecini izlemek ve mümkün olan en iyi sonucu sağlamak için bir göz doktoru ile yakın takip bakımı gereklidir.

keratoplasti detay

Sağlık beklemeye gelmez!
Sizi arayalım

Hastalığınız, tedavi yöntemlerimiz ve merak ettiğiniz diğer tüm konular ile ilgili bizimle iletişime geçebilir, yukarıda yer alan online randevu talep formumuz üzerinden randevu alabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.
Swiss Vision Group