Göz İçi Lens Uygulaması

Göz içi lensler (GİL), katarakt ameliyatı sırasında çıkarılan doğal lensin yerini almak üzere göze implante edilen yapay lenslerdir. Her birinin kendine özgü faydaları ve sınırlamaları olan çeşitli GİL türleri mevcuttur.

Bir tür GİL, tek bir mesafede net görüş sağlamak üzere tasarlanmış olan monofokal bir lenstir. Monofokal lens seçen hastaların diğer mesafelerdeki görüşlerini düzeltmek için genellikle gözlük veya kontakt lens takmaları gerekecektir.

Randevu Oluştur
person_outline
Fill out this field
phone
Fill out this field
mail_outline
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Select an option

Diğer bir GİL türü ise birden fazla mesafede net görüş sağlamak üzere tasarlanan ve gözlük veya kontakt lens ihtiyacını azaltan multifokal lenstir. Multifokal lensler hem yakın hem de uzak görüşü düzeltebilir, ancak herkes için uygun olmayabilir ve bazen geceleri parlama veya haleye neden olabilirler.

Bir başka seçenek de katarakta ek olarak astigmatizmayı düzeltmek için tasarlanmış Torik Göz içi Lenslerdir. Bu tip göz içi lensler, tek bir mesafedeki görüşü iyileştirebilir ve astigmatizma düzeltmesi için gözlük veya kontakt lens ihtiyacını azaltabilir.

Son olarak, gözün doğal lensinin doğal hareketini taklit etmek için tasarlanan ve yakın ve uzak görüşün iyileştirilmesine olanak tanıyan akomodasyonlu göz içi lensler de vardır. Bu lensler, gözlük veya kontakt lenslere olan bağımlılıklarını azaltmak isteyen hastalar için bir seçenek olabilir.

gil 1

Sizin için en iyi olan göz içi lens tipi, görme ihtiyaçlarınız, gözlerinizin sağlığı ve sahip olabileceğiniz diğer göz rahatsızlıkları dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Göz doktorunuz hangi tip göz içi lensi sizin için uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Katarakt genellikle yaşlanma ile ilişkilendirilse de, her yaşta ortaya çıkabileceğini belirtmek gerekir. Katarakt ameliyatı tipik olarak, yaştan bağımsız olarak, görme sorunları günlük aktivitelere ve yaşam kalitesine müdahale edecek kadar önemli hale geldiğinde yapılır.

Sağlık beklemeye gelmez!
Sizi arayalım

Hastalığınız, tedavi yöntemlerimiz ve merak ettiğiniz diğer tüm konular ile ilgili bizimle iletişime geçebilir, yukarıda yer alan online randevu talep formumuz üzerinden randevu alabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.
Swiss Vision Group