Üstün İsviçre Teknolojisi ile
Dijital Göz Yorgunluğuna
Mükemmel Tanı!

vivior insturment
vivior slide logo
Gözünüzdeki doktor.

İşte geçen bir günün ardından her yeriniz ağrıyor mu?
Gözlerinizde kızarıklık mı var?
Sırtınız mı ağrıyor?

Bu belirtiler, dijital görme stresine benziyor. VIVIOR, kesin nedenleri tespit eder ve böylece çözüm için güvenli bir temel sağlar.

vivior slider glass

Tüm yetişkinlerin %65’i
Tüm çocukların %30’u
dijital görme stresi yaşıyor.
Sizde de var mi?

Dijital görme stresi hepimizi etkiliyor!

Dijital yaşamlarımızın gerçekliğinin birçok avantajı var. Ancak bu avantaj beraberinde bir çok sorunuda barındırıyor. Temel sorunlardan biri: kullanıcının bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanmamış bilgisayar iş istasyonlarında geçirilen uzun süreler. Ve dönüşümlü olarak, yakın mesafedeki dijital cihazlarla sürekli temas.
Sonuç olarak, çoğumuzun çok iyi bildiği olumsuz yan etkiler ortaya çıkıyor: Baş, boyun ve omuzda ağrı. Konsantrasyon sorunları. Kuru ve yanan gözler. Yorgunluk. Bulanık görme. Uyku bozuklukları ve performans düşüklüğü.

Sadece Üç Adımda Mükemmel Tanı!

01

VIVIOR Kullanımı

Danışan VIVIOR’u alır. Çalışma ve çalışma dışı günler dahil olmak üzere 36 saat boyunca takar.

02

Veri Toplama

Veri toplama işlemi tamamlandığında, danışan VIVIOR’u geri getirir, veriler yapay zeka algoritmalarının işlediği VIVIOR bulutuna yüklenir.

03

Tanı

VIVIOR ile toplanan veriler görselleştirilir. Veriye dayalı tanı sonrasında en uygun tedavi yöntemi belirlenir.

VIVIOR Ne Yapıyor?

Vivior Monitor 02 1024x663 1

VIVIOR hassas bir analiz aracıdır. Günlük yaşamdaki koşulları tahminlere veya içgüdülere dayanarak değil, doğrudan çalışma hayatının gerçekleştiği yerde kaydeder. Bir çift gözlüğün şakağına takılan VIVIOR, gün boyunca size eşlik eder ve tüm önemli faktörleri objektif olarak kaydeder. İnsanlar ekrana ne kadar süreyle ve hangi mesafeden bakıyor? Aydınlatma durumu nedir? Vücudun duruşu ve pozisyonu nedir ve baş nasıl hareket eder? UV ve mavi ışık maruz kalma süresi nedir? gibi bir çok sorunun cevabını bulmamızı sağlıyor.

Toplanan verilerden VIVIOR, durumun genel bir resmini kesin ve objektif olarak çizer. Ve böylece görsel stresin mevcut olup olmadığı gibi önemli bir soruya yanıt verir. Elde edilen sonuçlar, tedavi sürecinin en büyük parçasıdır.

beratung 1024x812 1
Lady working computer 1024x623 1

İnsanlar ne kadar farklıysa, iş yerinin yeniden tasarlanması gibi iyileştirme yolları da o kadar farklı olabilir. Ya da planlanmış egzersiz molaları. Duruş profilinde ayarlamalar. Optimize edilmiş aydınlatma koşulları. Günlük profili daha fazla dikkate alan geliştirilmiş görme yardımcıları. Genellikle, göz bakımına ilişkin ipuçları veya hedefe yönelik rahatlama egzersizleri de görsel stresi azaltmaya yardımcı olur.

Gizlilik

Bununla birlikte, dijital yaşam durumunuzun tam olarak kaydedilmesi, hiçbir şekilde VIVIOR’un kişisel verileri dinlediği anlamına gelmez. VIVIOR gizliliğinizi korur. Analiz aracındaki sensör teknolojisinde kamera, mikrofon veya konumu tespit edebilecek bir teknoloji bulunmamaktadır.

videocam_off

Kamera Yok

mic_off

Mikrofon Yok

location_off

Konum Takibi Yok

wifi_off

Kablosuz Aktarım Yok

Sık Sorulan Sorular

Hayır. VIVIOR cihazında kamera bulunmuyor.

Hayır. VIVIOR cihazında mikrofon bulunmuyor.

Hayır. VIVIOR cihazı konumunuzu kaydetmez.

Hayır. VIVIOR herhangi bir kişisel bilgi toplamaz. Sadece 36 saatlik kullanım sonundaki, ekrana bakma süresi, görüş mesafesi, ortam ışık durumu, vücut duruş pozisyonu, mavi ışık maruz kalma süresi gibi verileri analiz ve tanı için toplar.

VIVIOR 36 saatlik bir kullanımın ardından, verilerin analiz edilmesi için danışan tarafından ilgili doktora/birime geri getirilir.

VIVIOR’u görme bozukluğu şikayeti yaşayan veya göz sağlığını izlemek, takip etmek isteyen tüm danışanlar doktor yönlendirmesi ile kullanabilir.

Özellikle masa / bilgisayar başında uzun süre çalışanlar, Oyuncular ve E-Sporcular, uzun süre araç kullanan şöförler.

Sağlık beklemeye gelmez!
Sizi arayalım

Hastalığınız, tedavi yöntemlerimiz ve merak ettiğiniz diğer tüm konular ile ilgili bizimle iletişime geçebilir, yukarıda yer alan online randevu talep formumuz üzerinden randevu alabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.
Swiss Vision Group